مثل باد

آب، کم جو؛ تشنگی آور به‌دست

مثل باد

آب، کم جو؛ تشنگی آور به‌دست

مثل باد

ای دوست! شکر بهتر یا آن‌که شکر سازد؟
خوبیِ قمر بهتر یا آن‌که قمر سازد؟


برخیز که پر کنیم پیمانه ز می
زان پیش که پر کنند پیمانه‌ی ما


پرنده‌ها و کودکان را به آدم‌ها ترجیح می‌دهم.


کسی در من مدام آوازهای غمگین می‌خواند.


جانم بگیر و صحبت جانانه‌ام ببخش

آرشیو

۱۵ مطلب در شهریور ۱۳۸۹ ثبت شده است

کاشکی دنیا واسه یک شب؛ واسه یک شب مال ِ من بود ...!
مهدیار دلکش
گاهی اوقات می شود جایی بود و نبود؛ و جایی نبود و بود! گاهی می شود یک فنجان را، یک کلاغ را سرود! گاهی اوقات می شود فاصله ها را نزدیک کرد؛ از بین برد! گاهی می شود با مرگ یک ستاره مُرد! گاهی اوقات می شود ابر را، خورشید را، ماه را، قلب دید! گاهی می شود با دیدن یک گل، لرزید! گاهی اوقات می شود بر بوم دل، یک کبوتر آفرید! گاهی اوقات می شود با پرواز یک سار پرید؛ گاهی اوقات می شود خدا را دید! گاهی اوقات می شود مالک ِ احساس ِ آسمان شد! می شود در کویر دل ِ مردمان، رنگین کمان شد! گاهی اوقات می شود آن چیز که او می خواهد؛ همان شد! گاهی می شود عاشق و دیوانه و بی خانمان شد! با عشق می شود سلطان زمان شد!
مهدیار دلکش
کویر نشه دلای ما                مث ِ بارون شیم بباریم .....!
مهدیار دلکش
اندیشه ای می پرد در آسمان شاعر می شود امشب کسی به یقین ـ کسی که با شب دوست شود ـ شب را باید فهمید باید بو کشید اگر با شب دوست شوی آرامشش را به تو هدیه خواهد داد!     شِت نوشت: بعضی وقتا که می گی تف توی زندگی، باید رو به بالا تف کنی که بیفته رو صورتت!   کتک می خوای؟ نوشت: خانم رویا ز.ب! سریعن وبتو به حالت اول برگردون! این احتمالن یه دستوره!
مهدیار دلکش
گویند که دوزخی بُوَد عاشق و مست ...!
مهدیار دلکش
دیوانه وار در جستجوی توام...! اما تو نیستی. چشم هایم را می بندم. به خیال ِ این که چون بازشان می کنم، تو را می بینم. - و می ترسم از نبودنت؛ از ناگهان تنهایی - آرام چشم هایم را باز می کنم ... و باز هم تو نیستی! آزارم می دهد این فکر ِ بی تو بودن؛ کاش بودی ...!
مهدیار دلکش
تا دنیا دنیاس، دل ِ من فداته          اون دلی که عاشق ِ خنده هاته!
مهدیار دلکش
فانوس می خواهم خدایا! آن قدر که روشن بکنم - قدر خردک شرری - قلب خفتگان ِ تا ابد بنده ی نادانی را این همه فانوس داری خدا؟!      همین طوری نوشت: اگه خودمونو بذاریم جای خدا (موقعی که بنده هاش گناه می کنن) همیشه حرفاشو گوش خواهیم کرد.   دور ِ هم باشیم نوشت: عشق مث ِ شلواره! خدا کنه هیچ وقت برای نگه داشتنش نیاز به کمربند نداشته باشیم!
مهدیار دلکش
آدمی حسرت ِ سرگردونه ...!
مهدیار دلکش
من یه پرنده م، آرزو دارم تو یارم باشی ...!
مهدیار دلکش